Grupinio pirkimo ištakos yra kilusios iš Kinijos, kur didelė grupė žmonių susiorganizuodavo pirkti tą pačią prekę, gaudami nuolaidą iš pardavėjo.
Pastaruoju metu grupinių apsipirkimų tinklapiai yra vieni iš populiariausių apsipirkimo būdų. Daugelis tokių apsipirkimo svetainių siūlo nuolaidas prekėms ir paslaugoms, už tam tikrą skaičių atvestų klientų. Internete galima rasti įvairių grupinių apsipirkimo formų.
Jei klientą nuolaida interneto svetainėje vilioja, jis užsako šį kuponą ir laukia, kol minimalus žmonių skaičius užsakys tą patį kuponą, tokiu atveju sandoris yra patvirtinamas, o kuponas siunčiamas į jūsų pašto dėžutę. Parduotuvės, restoranai ir kiti mažmenininkai, norėdami sulaukti kuo daugiau klientų turi siūlyti kuo didesnes akcijas.
Kaip grupiniai apsipirkimai veikia?
Jeigu jūs kada nors pietavote restorane su neįtikėtina 90% nuolaida, jūs tikriausiai susimąstėte, kaip ir kodėl grupiniai pasiūlymai veikia.
Koncepcija yra paprasta: kolektyvinė perkamoji galia reiškia, kad grupinių apsipirkimų svetainės gali derėtis su prekybininkais, siūlydami minias klientų mainais už nuolaidas.
Prekybininkai užsitikrina didelę grupę klientų, taip pat populiarina savo vardą, o vartotojų grupė produktus ar paslaugas, kuriems nori gauti dideles nuolaidas.
Ar grupiniai apsipirkimai yra naudingi pirkėjams?
Grupinių apsipirkimų internetiniai puslapiai yra gana populiarūs jau keletą metų. Kasdien juose rasite įvairių prekių ar paslaugų pasiūlymų, kartais net su 90% nuolaida. Tačiau verta pasidomėti ar tikrai gausite tai ką žada reklama?
Pasiūlymai svyruoja nuo maisto prekių, plaukų šalinimo lazeriu ar pasivažinėjimo kartingais. Parduotuvės, restoranai ir kiti mažmenininkai, norėdami tapti partneriais su šiomis svetainėmis turi sumažinti savo prekių arba paslaugų kainas. Bet tai reiškia, kad jie turi greitą prieigą prie visiškai naujos grupės klientų.
Taigi klientai gali naudotis jų siūlomomis akcijomis radę jas internetinėse svetainėse. Nesvarbu, ką jūs nusprendėte pirkti, jūs turite tiksliai žinoti, ką gausite už savo sumokėtus pinigus. Labai svarbu prieš kerkant prekę ar paslaugą perskaityti, tai kas parašyta smulkiu šriftu, nes dažnai žmonės neatkreipia dėmesio į tai ir apsigauna. Radę jus tenkinantį pasiūlymą, neskubėkite pirkti nepaieškoję jus dominančios prekės kituose alternatyviuose internetiniuose puslapiuose. Taip pat verta gerai apsvarstyti ar jums tikrai reikia šito pirkinio ir ar išgalite jį nusipirkti.